Jeg er en av de menneskene som blir overveldet av det meste. Av mennesker jeg kjenner og deres forskjellige eksistenser, nye mennesker jeg blir for fort kjent med, gater midt i byen der huseieren har laget botaniske hager utenfor husene sine, kafeer med koselige sofaer, konsepter, kolleksjoner, en skikkelig god vin, ideer, utstillingsvinduer, mcflurry, brands, ideen om å løpe opp stoltzen midt på natten og sånn fortsetter det dagen lang, dag etter dag, etter dag med nye ting. Jeg vet ikke hvorfor det er sånn at jeg blir så giret på alt (om det var opp til meg helst ville levd fem liv på en gang). Kjæresten min ruller ofte på øynene av frustrasjon til meg for at jeg aldri kan bestemme meg om jeg vil gjøre mote, ta fatt på spennende studier som juss eller filosofi, eller bare rømme landet og aldri komme tilbake. Ideene kan kanskje ha en liten tendens til å bli for store, og for plutselige. Om jeg skal gjette har det noe med at når jeg var mindre skjedde det aldri noe rundt meg, med mindre jeg fikk det til å skje. Entusiasmen min går over til en massig nyskjerrighet, som ender med at jeg alltid er på farten, og insisterer på å ha det like mye gøy som jeg jobber. Jeg liker best mennesker med nysgjerrigheten inntakt. Og jeg liker dette fine universet mitt, selv om jeg faller sammen her og der. Det kan faktisk være fint på sin egen måte, det og. Men NÅ, nå er jeg endelig tilbake, og gud som jeg gleder meg til å se vår/sommer 2012 visningene denne uken og masse masse mer. Vi blogges fra Oslo
Bilder fra mitt andre hjem Clarion collection, kjole herfra, belte vintage fra London















Jeg er akkuratt lik
Jeg trodde lenge at jeg måtte velge det ene eller det andre,
men faktum er,
skal du leve ditt liv fullt ut, så må du takke ja til det som passer deg, der og da.
Og vil du ting nok, så dukker sjansen opp før eller siden.
Du er fin! Jeg har null interesse men leser bloggen din for det, på grunn av de andre tingene du skriver. Du er liksom så EKTE (og det til tross for tidvis falskt hår og lepper, hihi).
Det er godt å ha deg tilbake!! og jeg skjønner AKKURAT hva du mener, for jeg har det litt sånn selv i rykk og napp! Det er så mye jeg vil gjøre, se og oppleve! Ha det fint i Oslo!
love
har du kjæreste? hvem er det??
DU ER FORBILDET MITT ULRIKKE, DIGGERR’Æ MASSE <3 SYKT PEN Å
Veldig random, men etter en rask søkerunde på google nå nettopp, fant jeg ut at du er sammen med Mr. Melk? Nice one!
hahah, jeg har plakat av typen din på veggen, awkward.. skal vurdere å ta han ned, bare sånn at jeg slipper awkward-moments med meg selv hver gang jeg møter blikket hans..
Bildene var dritkule btw, og jeg må si jeg misunner væremåten og friheten din! Selv er jeg bare 16 og med strenge foreldre føler jeg jeg ikke kan begynne å leve før om to år.. hahah, dette ble en lang og veeeldig klein kommentar.. skylder på lite søvn
Godt å se at du er frisk igjen! Kjæresten din sier du, har jeg gått glipp av noe? Koselig:)
Tenk å leve fem liv, I wish I wish. Og jeg er sikker på at det ville bli fem totalt ulike liv der jeg bare uttrykket meg i alle mulige retninger og fikk utfoldet meg fullstendig. Fin tanke.
Nettop det jeg mener!
Så godt å ha deg tilbake! Håper du har fått slappet godt av, du er virkelig flink
Som sikkert Rachel Zoe ville sagt, you look AMAZZZZ!!!
)
gorgeous ♥ ♥
Glad du er tilbake! Love the pics!
Vakre bilder
Kule bilder!
Jeg må bare si at jeg liker utrolig godt ‘tekstene’ dine, når du får ned tankene dine på papir og deler dem med oss. du er kanskje vant med at folk har en egen oppfatning av deg, som heller over på den overfladiske siden, men jo eldre du blir jo mer minner du meg om min kusine. Jeg beundrer henne utrolig for hennes åpne syn på livet og mennesker. Hun finner gleder i en solstråle, og verdsetter at vi alle er forskjellige. I og med at hun er fotograf tror jeg dere har mye til felles i det kunstneriske..! Uansett, lykke til videre med firma og blogg
Hvordan vinterjakke vil du anbefale å bruke i år?
Den du liker best! Jeg liker fuskepels da..
If infomtarion were soccer, this would be a goooooal!
Stå på Ullis!
du e helt fantastisk Ulrikke! en inspirasjon for gamle og unge
Alt det du gjør er så utrolig fascinerende! Jeg vil bare høre mer
Haha ikke ALT, trust me!;)
Herlig innlegg
Godt det er flere av oss! Nydelig kjole foresten. Liker ryggen:)
Dette hørtes veldig kjent ut! Du er vakker, Ulrikke =)
Det er akkurat det du skriver her oppe jeg liker ved deg! Du tør å leve helt på ordentlig og tør å gjøre nye ting. Du tør å satse på det du vil. Er i hvert fall det inntrykket jeg har av deg! INSPIRERENDE! Ha det fint i Olso! <3
Masse lykke til
Nå er det på tide at du forteller oss om denne kjæresten! Hvem er den heldige gutten? Btw. Fantastisk flotte bilder, flotte deg og flott kjole!
:-b
Du har en veldig fin rygg!
HAHA
Filosofi? Prøv å ta et semester med ex.phil og så skal vi se at du endrer mening fortere enn svint. Det er kjedelig, tungt og komplisert. Juss er gøy da
Det er skønt, at du er begyndt at give mere af dig selv, så bloggen bliver mere personlig
Follow your dreams…
Hei Ulrikke! Syns kjolen du hadde på var utrolig fin og lurte på hvilket størrelse den er i? vil du si den er stor/liten er normal i forhold til din vanlige størrelse?
På forhånd, tusen takk
Du skriver så utrolig mye bra og er en stor inspirasjonskilde i forhold til mote og holdninger i livet!
Takk så mye!:) Jeg tror jeg har den i 6? Helt vanlig str:)
Jeg er også en slags drømmer, om vi skal kalle det
Jeg er også av den nysgjerrige typen! Long live curiousity!
Kjenner meg igjen
Har hatt en litt annerledes barndom, og det er så mye jeg nå vil oppleve! Skulle gjerne hatt 48 timer i døgnet!
Takk guuuud for at det er flere sånne! Jeg får tusen nye ideer hver dag, og man kan ikke gjøre alt, men jeg VIL gjøre absolutt alt! Det er faktisk til tider slitsomt når man har litt for mange valgmuligheter!
LOVE YOUR DRESS!
Åååh, Ulrikke, sender deg et hjerte!
Det der er en av favorittskoene mine som er dine hihi, synd de ikke er på asos lenger! finner de i hvertfall ikke…
Hei Ulrikke! Siden jeg snart må velge videregående utdanning så lurer jeg på en ting: Hvilken utdanning har du? Synes hverdagen din virker så utrolig artig og kunne gjerne tenke meg å starte egen nettbutikk, jobbe med markedsføring eller jobbe i ett magasin.
Takk! Jeg har bare vgs så langt:) Men kanskje BI for deg?:)
Love the outfit!!!!!!!
Utrolig kul skjorte. Elsker den åpene ryggen. Og utrolig fin lilla farge.
Nysgjerrig skrives det.
hei:) nydelig du er!
Hvor kommer kjolen fra?
Alltid inspirerende å lese bloggen din:)
Takktakk! Se link;)
Du er så skjønn. Verden er så stor og full av muligheter at det er ikke rart man blir nyskjerrig på alt der ute. Jeg kjenner meg veldig igjen i det du skriver. Du virker som en veldig reflektert og målbevist jente. Ønsker deg lykke til uansett hva du velger å gjøre:)
Nu spørger jeg igen… kæreste??
Herlig, Ulrikke! Jeg skjønner akkurat hva du mener :*
Great dress, I love the open back
/Signe
SigneRahbek.blogspot.com
what happen with your face?
Så vacker klänning! Tack för tipset!!
Akkurat sånn har jeg det også! Jeg lar meg rive med og blir fascinert av så mye og har så mange drømmer! Jeg vil ut og reise, jeg vil ta en utdannelse, jeg vil være på flere venninnekvelder, ute i skogen, ta bilder, hjelpe dyr, forske på haier og hvaler samtidig som jeg bare vil sitte hjemme og spille Playstation og nerde.. Så det ender egentlig opp med at jeg bare lever litt på “vent” og drukner i hverdagen.. Er livredd for å våkne en dag og føle at jeg har kastet bort livet mitt og aldri turt å gjøre noe av det jeg drømmer om…